31. júla 2020

Ubytovanie

Keď prídeš k nám na byt, tak máš k dispozícii v podstate všetko, okrem spálne, z ktorej sme spravili sklad a uložili tam väčšinu našich veci.

Tu je pár pokynov a návodov:

Ističe a voda

Keď som odchádzal, tak som znova vypol ističe a vodu. Vodu zapneš otvorením oboch ventilov za stenou na WC. A ističe treba pozdvíhať všetky (jeden ostal hore, prosím nechaj ho zapnutý aj keď budeš odchádzať).

Nechaj zapnutý aj pri odchode istič “Z TV, GAUČ, LOGGIA, SPÁLŇA”

Pripojenie na WiFi

WIFI môžeš používať koľko budeš chcieť.

Meno: U_hrosikov
Heslo: M1302aS1403/2008

Spanie

Keďže je zo spálne sklad, budeš musieť spať na gauči, ktorý sa dá rozložiť. Na loggii v skrini je toper, na ktorom sa spí oveľa lepšie. Periny sú v gauči a na sušiaku na logii sú vyprané obliečky.

Topper v skrini na loggii
Topper na rozloženom gauči
Periny sú v gauči

Uloženie vecí

Ak sa budeš chcieť vybaliť a uložiť si veci, uvoľnili sme ti celú drevenú komodu v chodbe a nejaké poličky v skrini na chodbe. Na zavesenie oblečenia môžeš využiť vešiak na dverách do kúpeľne.

Komoda na chodbe
Zopár voľných poličiek v skrini na chodbe

Pranie

Myslím, že ovládanie pračky ti netreba písať, len treba zapnúť vodu. Môžeš pokojne používať naše pracie prostriedky ktoré ostali pri práčke.

Takto je zapnutá
Môže minúť koľko budeš potrebovať

Varenie

Mikrovlnka sa otvára obdĺžnikovým tlačidlom. Najjednoduchšie sa zapína stlačením play, opakovaným stláčaním tohto tlačidla pridávaš 30 sekúnd ohrievania. Môžeš tiež nastaviť výkon a čas, ak bude treba, stlačením a točením kruhového tlačidla.

Ak budeš chcieť niečo piecť v rúre, nastavíš najprv spôsob ohrevu a teplotu zatlačením a otočením tlačidiel. Následne musíš stlačiť tlačidlo play. Keď sa rúra nahreje zapípa.

Indukčnú dosku zapneš podržaním tlačidla v streda. Následne si vyberieš platňu na ktorej chceš variť stlačením krúžka (prosím nepoužívaj platňu vľavo hore, je prasknutá). Teplotu nastavíš stláčaním tlačidiel plus od 1 do 9, plus extra rýchly ohrev ak za 9 stlačíš ešte raz +. Voda vrie ak necháš na 7.

Hrnce nájdeš v polici pod indukčnou doskou. Sú tam ja utierky a odkvapkávač na riady.

Digestor sa zapína vytiahnutím a potom môžeš zapnúť svetlo či zvoliť intenzitu odsávanie.

Uloženie potravín

Na potraviny sme ti uvoľnili sme ti jednu policu v skrinke nad kávovarom. Samozrejme môžeš používať aj chladničku, len ju potom, keď budeš odchádzať vyprázdni a vypni. A môžeš použiť aj niektoré potraviny, či koreniny, ktoré sme nechali v poličkách nad kuchynskou linkou (ak sa ti už niečo nebude pozdávať – po záruke, divná farba, vôňa, chrobáky,…) pokojne to, prosím, vyhoď.

TV

Na ovládanie TV a setoboxu máme len jeden ovládač. Keď zapneš setobox (stlač SAT v spodnom riadku), môžeš pozerať asi 100 rôznych kanálov. Ak prepneš na televízor (stlač TV v spodnom riadku a Menu v hornom), môžeš si pustiť youtube, prehliadač alebo môžeš pozerať z USB kľúča (zapojíš zo zadu televízora)

Vysávač

Vysávač nájdeš v skrini na logii. Máme vysávač s vodnou filtráciou, ktorú treba poskladať tak ako je na obrázkoch a naplniť vodou podľa rysiek na nádobe.

Prvý krok, treba skontrolovať či tam je tá biela sieťka dole
Druhý krok, vložiť modré filtre a následne poriadne zaklapnúť tú vrchnú časť (musí byť počuť kliknutie)
Vysávač a všetky komponenty k nemu sú v skrini na loggii

Žehlička

Keď si budeš potrebovať niečo vyžehliť, žehličku nájdeš v skrini na chodbe a žehliacu dosku vedľa skrine na loggii. Jedna menšia je aj v kúpeľni.

Žehlička v skrini na chodbe
Žehliaca doska za skriňou na loggii

Ak budeš ešte potrebovať čokoľvek iné, daj vedieť 🙂