17. novembra 2019

Tvorba webov

Tvorbe webových stránok sa spoločne venujeme už niekoľko rokov. Spočiatku sme vytvárali stránky čisto písaním a úpravou kódu (html, php, css a trocha aj javascript) vo voľne prístupných html šablónach. V poslednej dobe však vytvárame stránky pomocou CMS systému WordPress, ktorý však vďaka predchádzajúcim skúsenostiam s “kódením” vieme akokoľvek upraviť podľa požiadaviek a predstáv. Okrem týchto našich stránok sme sa podieľali alebo sami vytvorili aj tieto stránky (ak ich chceš vidieť naživo, klikaj na obrázky):

Zjazdy chemikov

Vďaka spoločnému zameraniu o chémiu a vedu riešime aj veľa spoločných pracovných projektov. Našou srdcovkou sú Zjazdy chemikov, ktoré sa konajú každý druhý rok v Tatrách a v rokoch 2017, 2019 a 2021 sme boli súčasťou organizačného tímu. Stránky zjazdov však robíme naďalej, aj keď už nie sme priamo medzi organizátormi.

Stránky pre jednu z najväčších chemických vedeckých konferencií na Slovensku tvoríme každý druhý rok už od roku 2015. Všetky stránky sme vytvorili úpravou kódov voľne dostupných html šablón. Taktiež sme vytvorili registračný formulár, účastnícke a administratívne rozhranie. V našom systéme je možné nahrávať abstrakty, sťahovať automaticky generované faktúry. V admin rozhraní sa vytvárajú štatistiky, menovky.

Zoznam zjazdov je na zjazdschs.sav.sk

A jednotivé ročníky, na ktorých sme pracovali:

67zjazd.schems.sk, 69zjazd.schems.sk a 71zjazd.schems.sk

Stránky 73. Zjazdu chemikov sme už vytvárali pomocou wordpressu a témy The Conference. Pre zjednodušenie manažovania konferencie sme dorobili administrátorské rozhranie pre organizátorov, v ktorom môžu okrem úpravy obsahu stránok aj upravovať faktúry pre účastníkov, hromadne vytvárať menovky a sťahovať nahraté abstrakty.

Rovnakým spôsobom s menšími vylepšeniami aktuálne vytvárame aj stránky pre 75. Zjazd chemikov.

Ak budete mať záujem o podobné stránky pre Vašu konferenciu, viac detailov nájdete na podstránke riešenie pre konferencie.

HUMAC.Group a HUMAC-farma.sk

Po tom, ako sa Michal stal riaditeľom neziskovej organizácie HUMAC Group n.o. sme vytvorili stránky aj pre túto organizáciu. Keďže sa jedná o medzinárodný projekt je potrebné ich tvoriť vo viacerých jazykoch, čo zabezpečuje plugin Polylang. Pri rozširovaní členskej základne sme dorobili plugin na správu členov a vloženie ich vizitiek so správnou jazykovou mutáciou. Stránky bežia na téme Eco Friendly Lite a stále sa na nich ešte pracuje.

Pre spoločnosť HUMAC s.r.o. ešte stále vytvárame aj stránky humac-farma.sk na jednoduchej téme OceanWP. Taktiež sme vytvorili fakturačný systém pre potreby eshopu humac-nativ.eu a spolupracujeme na spravovaní stránok vytvorených spoločnosťou OneClick v CMS Audience toolkit humac-nativ.eu a humac-export.eu .

DušanVelič.sk

Pre kandidáta na župana v Bratislavskom kraji v roku 2022 sme vytvorili stránky podľa zadanie jeho grafického štúdia. Základom je jednoduchá ale šikovná téma OceanWP, ktorú sme upravili pomocou dosť rozsiahlych zásahov do css. Taktiež sme vytvorili plugin, ktorý zabezpečil možnosť prijímania a evidencie darov od podporovateľov. Pluginom sa nielen vytvoril formulár na odosielanie údajov, ale zabezpečilo sa aj generovanie platobných údajov (QR kód a linky), odosielanie html štruktúrovaného emailu s darovacou zmluvou (doplnenou o údaje darcu) vo formáte pdf v prílohe. Samozrejmosťou stránky bolo aj vyladené SEO, pre potreby vyhľadávania aj sociálnych sietí.

FyzioVet.Pro

Pre jedného z najlepších veterinárnych fyzioterapeutov na Slovensku (a Michalovho brata) sme vytvorili jednoduchú webovú vizitku so základnými údajmi. Pri tejto stránke sme sa zamerali na SEO, aby sa umiestňovala čo najvyššie vo vyhľadávaní. Stránky bežia na voľne dostupnej téme Responsive.

Polymer.sav.sk

Stránky Ústavu polymérov sme vytvorili v štýle stránok SAV. K stránkam sme vytvorili jednoduché administratívne rozhranie, v ktorom je možné nahrávať niektoré informácie na stránky, automaticky sa generujú zoznamy publikovaných článkov a dokonca si niektoré údaje môžu editovať aj samotní zamestnanci.

Na týchto stránkach sme vytvorili aj pár podstránok:

polymer.sav.sk/NANO-Art a polymer.sav.sk/55vyrocie

V roku 2021, keď sme začali plánovať odchod na východ, vysvitla potreba upraviť stránky tak, aby ich vedeli jednoducho spravovať a upravovať aj iní. Preto sme sa rozhodli ich prerobiť do CMS WordPress. Pre zachovanie kontinuity sme vytvorili tému takmer totožnú s tou pôvodnou a taktiež plugin, ktorý generuje zoznamy zamestnancov, sťahuje publikácie z knižnice SAV a pod.

Origoshko.com

Spojením stránok THEegzCOMPANY.sk a MaverickProduction.house (o nich krátko nižšie) vznikla nová stránka Origoshko.com. Dizajn si opäť navrhovali oni a keďže sme už mali skúsenosti s ich netypickými požiadavkami, nebol veľký problém vytvoriť napr. pôdorys domu, ktorý mení farby a texty pri prechádzaní kurzorom. Samozrejmosťou bolo zabezpečiť funkčnosť aj na mobilných zariadeniach. Celý dizajn sme podľa zadania vytvorili na téme GeneratePress a pomocou vlastného pluginu pridali niekoľko zaujímavých funkcií.

MaverickProduction.house

Z produkčného domu Maverick si navrhli dizajn sami, my sme im len poradili niektoré riešenia a na mieru vytvorili netypické menu na úvodnej stránke vo forme pôdorysu domu. Tieto stránky bežia na wordpesse a jednoduchej téme UnderStrap.

Aktuálne sa stránky MaverickProduction.house a THEegzCOMPANY.sk spájajú pod jednu značku Origoshko.com

THEegzCOMPANY.sk

Pre tanečnú školu sme zmodernizovali, sprehľadnili a zrýchlili pôvodné wordpress stránky a prerobili sme ich na jednoduchú tému UnderStrap. Na stránkach sme spojazdnili eshop (WooCommerce) a registráciu (Ultimate Member) záujemcov o kurzy a iné produkty, ktoré tanečná škola ponúka.

Aktuálne sa stránky MaverickProduction.house a THEegzCOMPANY.sk spájajú pod jednu značku Origoshko.com

wetPet.sk

Stránky rehabilitačného centra pre psy a mačky v Košiciach sme vytvárali v niekoľkých stupňoch. Pôvodne to bola upravená html šablóna presne podľa návrhu grafika. Keďže bolo potrebné aby si vedeli informácie pravidelne a jednoducho aktualizovať, rozhodli sme sa prejsť na wordpress, kde sme použili tému Nisarg a aj Multisite na vytvorenie blogu.

Aktuálne už tieto stránky nespravujeme.

ŠKtomášov.sk

Pre futbalový klub ŠK Tomášov sme ešte v roku 2014 napísali stránky (len html, css a php) presne podľa ich zadania aj s administratívnym rozhraním. V tomto rozhraní dokážu editovať jednotlivé družstvá, zápasy aj výsledky.

Autoškola-Apollo.sk

Stránky pre autoškolu Apollo sme vytvorili ešte v roku 2012 úpravou html šablóny a pridaním malého administratívneho rozhrania v php na pridávanie nových kurzov a úpravu cien. Tieto stránky fungujú dodnes, hoci majiteľ už začína uvažovať nad nejakým ubdatom. Najmä z dôvodu responzivity na mobilných zariadeniach, keďže väčšinu jeho klientov tvoria mladšie ročníky.

A ďalšie stránky

mladi.sav.sk, rsvs.sav.sk, notes.mlc.sk