RNDr. Michal Procházka, PhD.

e-mail: michal@prochazkovci.sk

telefón: +421 915 706 723

web: prochazkovci.sk

Osobné informácie

Vek: 36

Dátum narodenia: 13.2.1987

Jazyky: Slovenský (materinský), Anglický (dobrý), Český (dobrý), Nemecký (začiatočník), Ukrajinský (začiatočník)

Moje vlastnosti

Som komunikatívny a schopný spolupracovať, čo dokumentuje aj fakt, že som bol spoluzakladateľom a prvým predsedom skupiny Mladí vedci Slovenkej akademie vied (mladi.sav.sk). Taktiež som prvým delegátom Slovenska a Slovenskej chemickej spoločnosti v Európskej sieti mladých chemikov (eycn.eu), ktorá spája všetkých mladých chemikov z 28 európskych krajín. V mojej doterajšej práci som sa venoval vedeckému výskumu a som schopný riešiť aj neštandardné a nové problémy. Taktiež som bol vedúcim laboratória a tak mám skúsenosti s vedením menšieho tímu ľudí.

Pracovné skúsenosti

od 2015

Vedecký pracovník na Oddelení kompozitných materiálov na Ústave polymérov SAV v Bratislave

Náplň práce: vedecko-výskumná činnosť, riešenie domácich i zahraničných projektov, vedenie doktorandov

2011 – 2015

Doktorandské štúdium na Katedre fyzikálnej a teoretickej chémie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave v odbore Fyzikálna chémia

Náplň práce: pedagogická a vedecko-výskumná činnosť, práca na projektoch ako súčasť tímu

Vzdelanie

2016 – PhD.

Fyzikálna chémia; Prírodovedecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave

2013 – RNDr.

Fyzikálna chémia; Prírodovedecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave

2011 – Mgr.

Fyzikálna chémia; Prírodovedecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave

2009 – Bc.

Chémia; Prírodovedecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave

Skúsenosti s programovaním

Hoci som vyštudoval fyzikálnu chémiu, programovanie webových stránok je môj koníček už od roku 2007, kedy som nastúpil na vysokú školu. Ako samouk som robil prvé stránky len ako čisté HTML a postupne som pridával PHP či JavaScript. Postupom času som sa naučil vytvárať väčšie a komplikovanejšie stránky. Skúsenosti s PHP programovaním som využil pri prechode na WordPress, v ktorom som v posledných rokoch vytvoril niekoľko zaujímavých stránok.
Momentálnu situáciu okolo COVID-19 a dlhodobú dovolenku (materskú) som využil na ďalšie rozšírenie mojich znalostí. Momentálne si robím Laravel kurz na learn2code.sk a začal som vytvárať vlastné pluginy do WordPressu.

Znalosti

HTML – pokročilý, CSS – pokročilý, PHP – pokročilý, JavaScript – začiatočník, MySQL – stredne pokročilý,

WordPress – pokročilý, Laravel – začiatočník

Referencie

Prochazkovci.sk – prochazkovci.sk Osobné stránky rodiny

Tieto stránky sú spravené pomocou CMS WordPress, voľne dostupnej témy a voľne dostupných pluginov.

Okrem osobných stránok mojej rodiny Prochazkovci.sk, som vytvoril aj stránky, ktoré prezentujem nižšie. Od roku 2018 vytváram väčšinu stránok s použitím CMS WordPress, dovtedy som robil stránky “ručne” úpravou kódov voľne dostupných html šablón.

Zjazdy chemikov – Stránky chemickej konferencie

Stránky pre opakujúcu sa konferenciu Zjazd chemikov vytváram každý druhý rok už od roku 2015. Na vytvorenie stránok pre 67zjazd.schems.sk, 69zjazd.schems.sk a 71zjazd.schems.sk som vždy použil voľne dostupné HTML šablóny, ktoré som doplnil o PHP kód a rozšíril tak ich funkcie.

Vytvoril som registračný formulár, v ktorom bolo možné zbierať všetky potrebné údaje o účastníkoch, tí sa následne mohli prihlásiť a údaje prípadne upraviť. Po prihlásení mohli taktiež nahrať abstrakt svojho príspevku vo formáte doc/docx, ktorý sa zaradil do správnej sekcie a kategórie. Taktiež sa účastníkom generovali faktúry a menovky. Tieto faktúry a menovky mohli organizátori hromadne tlačiť a tým si ušetrili čas. Organizátori mali taktiež prístup k rôznym štatistikám účastníkov (vek, tituly, krajinu pôvodu, … ), mohli si stiahnuť prehľadnú excelovskú tabuľku s údajmi účastníkov či zoznam emailov.

Stránky pre 73. Zjazd chemikov, ktorý sa bude konať na budúci rok som už vytvoril vo WordPresse. No zakomponoval som do nej všetky funkcionality, ktoré som vytvoril pre stránky minulých ročníkov. Niektoré som vďaka WordPressu a rôznym pluginom zjednodušil alebo rozšíril. Na registráciu a úpravu údajov účastníkov som využil plugin Ultimate member. Faktúry sa generujú ako samostatné články a je ich teda možné individuálne upravovať. Na vkladanie vlastných PHP kódov do stránok som využil plugin Insert PHP Code Snippet. No vytvorení stránok som sa ale rozhodol, že tieto moje riešania spracujem do vlastného pluginu, ktorý všetky nastavania zjednotí na jedno miesto a tak zjednoduší a sprehľadní mnou navrhnutý konferenčný systém. Na plugine momentálne pracujem.

The EGZ Company – www.theegzcompany.sk Stránky tanečnej školy

Stránky tanečnej školy The EGZ Company sú tiež spravené vo WordPresse. Pôvodne som pracoval len na modernizácii stránok. No potom sme sa rozhodli vytvoriť tam registračný systém pre záujemcov o kurz (cez Ultimate member) a prepojiť ho s WooCommerce. Keďže sa jednalo o nie úplne štandardné riešenie, musel som niektoré časti doprogramovať pomocou PHP.

Maverick Production – maverickproduction.house Stránky produkčného domu

Pre produkčný dom Maverick som vytvoril vo WordPresse netypickú navigáciu na úvodnej stránke v štýle pôdorysu domu.

wetPet – wetpet.sk Stránky rehabilitačného centra pre zvieratá

Stránky rehabilitačného centra pre zvieratá wetPet obsahujú aj podstránku blog, ktorá je spravená pomocou WordPress Multisite.

Ústav polymérov SAV – polymer.sav.sk Stránky vedeckého ústavu

Stránky Ústavu polymérov SAV sú spravené “ručne” bez použitia CMS. Väčšinu obsahu je preto nutné vkladať priamo cez html kód. Pre jednoduchšiu administráciu niektorých častí stránok som vytvoril administratívne rozhranie, kde zamestnanci môžu pridávať aktuality, akcie a niektoré osobné informácie.

ŠK Tomášov – sktomasov.sk Stránky futbalového klubu

Pre futbalový klub ŠK Tomášov som vytvoril ešte v roku 2014 a sú taktiež bez CMS. Vytvoril som však administrátorské rozhranie, kde je možné editovať jednotlivých hráčov, pridávať zápasy a výsledky. A tréner má možnosť pridávať na úvodnú stránku správy.

Niekoľko ďalších stránok, na ktorých som pracoval: mladi.sav.sk (WP), rsvs.sav.sk (WP), notes.mlc.sk (HTML)

Webové stránky robím už niekoľko rokov a stále ma to veľmi baví. Neustále sa snažím zdokonaľovať a učiť niečo nové. Rád by som zmenil môj koníček na zamestanie, ktoré ma bude baviť.

Michal Procházka

Naposledy upravené: 27.09.2020